English German Italian Polish Russian

WYBIELANIE Beyond Polus

Jesteśmy autoryzowanym Centrum wykonującym zabiegi wybielania zębów amerykańskim systemem BEYONDTM Polus®, który uznawany jest za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny. Ta innowacyjna technologia łącząca specyficzny rodzaj światła ze specjalną formułą żelu wybielającego pozwala na uzyskanie idealnie białych zębów w ciągu niecałej godziny, a efekty utrzymują się ponad dwa lata.


We współczesnych czasach wygląd zewnętrzny odgrywa ważną rolę. Każdy z nas niejednokrotnie znajdował się w sytuacji, w której mógł się o tym przekonać. Z reguły podziwiamy osoby pewne siebie, zadowolone z życia i uśmiechnięte. Piękny, biały uśmiech podkreśla naszą atrakcyjność i pozwala na łatwiejsze nawiązanie kontaktów z otoczeniem. Białe zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają nam uroku i poprawiają samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez ludzi, z którymi przebywamy.


Kolor zęba zależy od naturalnego odcienia tkanki zębinowej, grubości szkliwa oraz występujących przebarwień, które pojawiają się w wyniku spożywania kawy lub herbaty, palenia tytoniu lub wraz z wiekiem. Całe szczęście, źródła białego uśmiechu nie są już tajemnicą – dziś każdy z nas może mieć piękny, filmowy uśmiech.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym ma dużą przewagę nad stosowaniem środków ogólnodostępnych (np. past, płukanek, pasków) z kilku powodów. Przede wszystkim zabiegi profesjonalne dają najlepsze efekty. Preparaty przeznaczone do samodzielnego stosowania zawierają substancje wybielające w niskim stężeniu, więc ich działanie jest mniej zauważalne. Niektóre z nich warto stosować, ale dopiero po wykonaniu zabiegu u stomatologa w celu podtrzymania efektu uzyskanego profesjonalnie. Kolejnym argumentem jest to, że specjalista dobiera zabieg indywidualnie. Niestety przy wybielaniu zębów nie ma jednego sposobu, który byłby dobry dla wszystkich. Stomatolog pomaga określić skalę problemu, poznaje oczekiwania pacjenta i przedstawia mu sposób postępowania. Ponadto, opieka specjalisty chroni przed popadnięciem w przesadę i powstaniem efektu tzw. przebielenia zębów.

W NASZYM GABINECIE STOSUJE SIĘ DWIE METODY WYBIELANIA:

WYBIELANIE ŚWIATŁEM

Wybielanie światłem stosuje się wyłącznie w gabinetach stomatologicznych. Czar - Dent jest autoryzowanym gabinetem wykonującym zabiegi amerykańską metodą BEYOND (www.beyondpolska.com.pl), która zyskała już ogromną popularność w gabinetach na całym świecie.
Zabieg BEYOND pozwala na uzyskanie idealnie białych zębów w ciągu niecałej godziny. Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury i zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. BEYOND jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych. System ten jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku. 

  Wybielanie zębów z użyciem amerykańskiego systemu BEYONDTM Polus®

Wybielanie  Akcelerator systemu BeyondTM
Wybielanie  Aktywacja żelu wybielającego
Wybielanie  Uśmiech jaśniejszy aż o 6 tonów!


Metoda wybielania zimnym światłem daje rezultaty każdemu, kto chciałby szybko i bezboleśnie wybielić zęby. Przede wszystkim poleca się ją osobom, które posiadają zęby przebarwione kawą, herbatą lub tytoniem. Jednak BEYOND sprawdza się także podczas wybielania zębów przebarwionych tetracykliną, a także spowodowanych fluorozą. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla zębów i dziąseł, co zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe.


Ważne jest także to, że efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się przez około dwa lata. Należy jednak pamiętać, że mogą być one osłabione na skutek braku utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz używania substancji barwiących zęby w dużych ilościach. Aby spowolnić proces ponownego wnikania barwników w szkliwo warto stosować pastę wybielającą BEYOND, zalecaną przez producenta, dostępną w naszym gabinecie.


METODA NAKŁADKOWA

Drugą metodą polecaną naszym pacjentom jest wybielanie nakładkowe. Jest to metoda bardzo popularna. Polega na wykonaniu przez stomatologa gipsowego modelu zębów pacjenta i uformowaniu miękkiej, winylowej, przezroczystej szyny, którą pacjent zabiera do domu wraz całym zestawem strzykawek zawierających preparat wybielający. Nakładkę wypełnioną żelem pacjent nosi w nocy lub kilka godzin w ciągu dnia. Różnica w barwie zębów jest widoczna już po dwóch aplikacjach. Cały zabieg trwa około dwóch tygodni i pozwala obserwować i kontrolować na bieżąco przebieg rozjaśniania zębów.


Zabiegi wybielające zęby cieszą się dużym zainteresowaniem naszych pacjentów i odznaczają się wysoką skutecznością i widocznymi efektami. Poniżej chcielibyśmy zaprezentować Państwu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z zabiegami wybielania zębów.Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy wybielanie jest bezpieczne?

2. Czy są przeciwwskazania do wybielania zębów?

3. Czy można wybielić zęby martwe?