Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

Wybielanie zębów…

OPIS USŁUGI

Jesteśmy autoryzowanym Centrum wykonującym zabiegi wybielania zębów amerykańskim systemem BEYONDTM Polus®, który uznawany jest za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny. Ta innowacyjna technologia łącząca specyficzny rodzaj światła ze specjalną formułą żelu wybielającego pozwala na uzyskanie idealnie białych zębów w ciągu niecałej godziny, a efekty utrzymują się ponad dwa lata.

We współczesnych czasach wygląd zewnętrzny odgrywa ważną rolę. Każdy z nas niejednokrotnie znajdował się w sytuacji, w której mógł się o tym przekonać. Z reguły podziwiamy osoby pewne siebie, zadowolone z życia i uśmiechnięte. Piękny, biały uśmiech podkreśla naszą atrakcyjność i pozwala na łatwiejsze nawiązanie kontaktów z otoczeniem. Białe zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają nam uroku i poprawiają samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez ludzi, z którymi przebywamy.

Kolor zęba zależy od naturalnego odcienia tkanki zębinowej, grubości szkliwa oraz występujących przebarwień, które pojawiają się w wyniku spożywania kawy lub herbaty, palenia tytoniu lub wraz z wiekiem. Całe szczęście, źródła białego uśmiechu nie są już tajemnicą – dziś każdy z nas może mieć piękny, filmowy uśmiech.

Pamiętaj

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
ma dużą przewagę nad stosowaniem środków
ogólnodostępnych (np. past, płukanek, pasków) z kilku powodów.
Przede wszystkim zabiegi profesjonalne dają najlepsze efekty.

Preparaty przeznaczone do samodzielnego stosowania zawierają substancje wybielające w niskim stężeniu, więc ich działanie jest mniej zauważalne. Niektóre z nich warto stosować, ale dopiero po wykonaniu zabiegu u stomatologa w celu podtrzymania efektu uzyskanego profesjonalnie. Kolejnym argumentem jest to, że specjalista dobiera zabieg indywidualnie. Niestety przy wybielaniu zębów nie ma jednego sposobu, który byłby dobry dla wszystkich. Stomatolog pomaga określić skalę problemu, poznaje oczekiwania pacjenta i przedstawia mu sposób postępowania. Ponadto, opieka specjalisty chroni przed popadnięciem w przesadę i powstaniem efektu tzw. przebielenia zębów.

WYBIELANIE ŚWIATŁEM

Wybielanie światłem stosuje się wyłącznie w gabinetach stomatologicznych. Czar – Dent jest autoryzowanym gabinetem wykonującym zabiegi amerykańską metodą BEYOND (www.beyondpolska.com.pl), która zyskała już ogromną popularność w gabinetach na całym świecie.
Zabieg BEYOND pozwala na uzyskanie idealnie białych zębów w ciągu niecałej godziny. Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury i zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. BEYOND jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych. System ten jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku.

Wybielanie zębów z użyciem amerykańskiego systemu BEYONDTM Polus® 

Akcelerator systemu BeyondTM

Aktywacja żelu wybielającego

Uśmiech jaśniejszy aż o 6 tonów!

Metoda wybielania zimnym światłem daje rezultaty każdemu, kto chciałby szybko i bezboleśnie wybielić zęby. Przede wszystkim poleca się ją osobom, które posiadają zęby przebarwione kawą, herbatą lub tytoniem. Jednak BEYOND sprawdza się także podczas wybielania zębów przebarwionych tetracykliną, a także spowodowanych fluorozą. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla zębów i dziąseł, co zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe.

Ważne jest także to, że efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się przez około dwa lata. Należy jednak pamiętać, że mogą być one osłabione na skutek braku utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz używania substancji barwiących zęby w dużych ilościach. Aby spowolnić proces ponownego wnikania barwników w szkliwo warto stosować pastę wybielającą BEYOND, zalecaną przez producenta, dostępną w naszym gabinecie.

Nasi Specjaliści

Wybielanie zębów
Agnieszka Wawreniuk
Agnieszka Wawreniuk
Higienistka
Kierownik Działu Higiena / Higienistka Periodontologiczna
Magdalena Bolek
Magdalena Bolek
Higienistka
Higienistka Stomatologiczna
Teresa Szóstko
Teresa Szóstko
Higienistka
higienistka periodontologiczna
Alicja Miszkin
Alicja Miszkin
Higienistka
Higienistka stomatologiczna
Marta Kurdzieko
Marta Kurdzieko
Higienistka
higienistka stomatologiczna / asystentka chirurgiczna
Aneta Kułakowska
Aneta Kułakowska
Higienistka
Higienistka stomatologiczna
Agnieszka Andraka
Agnieszka Andraka
Higienistka
Asystentka stomatologiczna / higienistka stomatologiczna

Pytania / Odpowiedzi

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Tak, wybielanie pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł.
Jedyną niedogodnością może być nadwrażliwość zębów występująca bezpośrednio po zabiegu u około 10% pacjentów. W naszym gabinecie dostępne są jednak preparaty, które zmniejszają uczucie dyskomfortu.

Czy są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Tak, przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia, epilepsja, wiek do 16. roku życia.

Czy można wybielić zęby martwe?

Tak, jednak stosowany jest odrębny schemat postępowania. Przy zębach martwych stosuje się wewnętrzny rodzaj wybielania. Należy pamiętać, że nie wybielają się także korony porcelanowe i wypełnienia. Dlatego zaleca się wymianę wypełnień na jaśniejsze, szczególnie w strefie estetycznej.