Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

…CZYLI ZAPOBIEGANIE CHOROBOM JAMY USTNEJ
PROFESJONALNE CZYSZCZENIE UZĘBIENIA, USUWANIE KAMIENIA I OSADU NAZĘBNEGO

OPIS USŁUGI

Odkładająca się na zębach lepka powłoka bakteryjna (płytka nazębna), przekształcająca się z czasem w kamień nazębny, jest największym wrogiem zębów i dziąseł, mogącym doprowadzić do ich utraty. Najskuteczniejszą metodą jej usuwania jest profesjonalne czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym – najlepiej powtarzane co 6 miesięcy, w zależności od

NASZA PRAKTYKA JAKO JEDNA Z NIELICZNYCH W REGIONIE
POSIADA PROFESJONALNY GABINET HIGIENY JAMY USTNEJ,
PROWADZONY PRZEZ WYKWALIFIKOWANE HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNE!

Zabieg wykonujemy ręcznie za pomocą specjalistycznych narzędzi stomatologicznych oraz mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego oraz piaskarki. Każdy ząb powinien być czyszczony osobno i bardzo dokładnie na każdej powierzchni, a na koniec wszystkie zęby powinny być wypolerowane za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich tak, aby uzyskać jak najgładszą powierzchnię zębów. Najlepsze efekty uzyskujemy używając nowoczesnego lasera KeyLaser 3+, który bardzo precyzyjnie i bezboleśnie usuwa kamień nie naruszając zdrowych tkanek zęba, pozostawia gładką powierzchnię zęba i jednocześnie nie powoduje pozabiegowej nadwrażliwości zębów.

 

LAKOWANIE ZĘBÓW STAŁYCH

Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda zabezpieczająca zęby, które nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Powinno lakować się zęby do 3-4 miesięcy po wyrżnięciu, dlatego polecamy tez zabieg dla wszystkich dzieci.

LAKIEROWANIE ZĘBÓW STAŁYCH

Lakierowanie polega na pokryciu wszystkich powierzchni zęba specjalną powłoką, która przez 3-4 miesiące zabezpiecza ząb przed działaniem szkodliwych czynników. Stosujemy lakiery fluorkowe, które zapobiegają rozwojowi próchnicy oraz lakiery chlorheksydynowe, które zapobiegają rozwojowi chorób dziąseł

 

Nasi Specjaliści

Profilaktyka stomatologiczna
Agnieszka Wawreniuk
Agnieszka Wawreniuk
Higienistka
Kierownik Działu Higiena / Higienistka Periodontologiczna
Magdalena Bolek
Magdalena Bolek
Higienistka
Higienistka Stomatologiczna
Teresa Szóstko
Teresa Szóstko
Higienistka
higienistka periodontologiczna
Alicja Miszkin
Alicja Miszkin
Higienistka
Higienistka stomatologiczna
Marta Kurdzieko
Marta Kurdzieko
Higienistka
higienistka stomatologiczna / asystentka chirurgiczna
Aneta Kułakowska
Aneta Kułakowska
Higienistka
Higienistka stomatologiczna
Agnieszka Andraka
Agnieszka Andraka
Higienistka
Asystentka stomatologiczna / higienistka stomatologiczna