Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

IMPLANTY TRABECULAR METAL ZIMMER

OPIS PRODUKTU

Czar-Dent jako pierwsza na Podlasiu i jedna z pierwszych klinik w Polsce wprowadziła do swojej oferty Trabecular Metal Zimmer – amerykańskie implanty zębowe wykonane z biokompatybilnego i pasywnego pierwiastka tantal (Ta), używanego do tej pory z ogromnym sukcesem w implantach protetycznych.

Implanty Zimmer Trabecular Metal to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie implantologii. Trabecular Metal to trójwymiarowy materiał o strukturze i właściwościach kości gąbczastej.

Unikalny proces rozwoju kości możliwy jest dzięki porowatej powierzchni implantu, jak i jego wewnętrznej części. Implant charakteryzuje się osteokonduktywną powierzchnią utworzoną z materiału zaprojektowanego do wzrostu wewnątrz i na zewnątrz jego struktury. Pozwala to na błyskawiczna wrastanie (wgajanie się) implantu w kość, co wyraźnie skraca czas leczenia, nawet do 2 tygodni od zabiegu.

Technologia Trabecular Metal Zimmer używana jest od kilkunastu lat w najnowocześniejszychy produktach ortopedycznych firmy Zimmer.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY SYSTEMU IMPLANTOLOGICZNEGO ZIMMER TRABECULAR METAL:
  • możliwość obciążenia implantu już po 2 tygodniach od zabiegu;
  • innowacyjna struktura;
  • większa szansa na pozytywnie zakończony zabieg implantacji, także w trudnych przypadkach, jak też w przypadkach Pacjentów o podwyższonym ryzyku (np. u palaczy, cukrzyków);
  • wyższa stabilność implantów w początkowej fazie gojenia;
  • wysokie zaawansowanie techniczne i jednocześnie prosta procedura implantacji
Nasze ogromne doświadczenie w zakresie implantologii
oraz chirurgii jamy ustnej sprawia, że możemy pochwalić się
setkami udanych zabiegów implantacji, a pacjenci - naturalnie wyglądającym uśmiechem.