Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

IMPLANTY THOMMEN MEDICAL INICELL

OPIS PRODUKTU

Thommen Medical jest skutecznie stosowany już od ponad 20 lat w wielu dziedzinach medycznych, nie tylko implantologii zębowej. System implantologiczny szwajcarskiej firmy Thommen daje nie tylko możliwość precyzyjnej odbudowy estetycznej ubytków zębowych, ale dzięki innowacyjnej technologii i latach badań, jest on jednym z najlepszych rozwiązań medycznych na rynku.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT jako jedno z pierwszych w kraju wprowadziło do swojej oferty ten system proponując swoim Pacjentom nie tylko rzetelność, dokładność, doświadczenie i niezawodność szwajcarskiego zespołu implantologicznego, ale również wierzę i umiejętności jego zastosowania zdobytą przez naszych specjalistów na wielu szkoleniach praktycznych w kraju i za granicą. Centrum Czar-Dent jest autoryzowanym przez firmę Thommen gabinetem stomatologicznym.

Technologia APLIQUIQ jest przełomem, zaprojektowanym i produkowanym wyłącznie przez Thomen Medical. Apliquiq jest wysoce wyrafinowanym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla kondycjonowania bezpośrednio przy fotelu dentystycznym sprawdzonej powierzchni implantu, piaskowanej i trawionej termicznie kwasem.

Kondycjonowanie generuje powstanie superhydrofilnej powierzchni zwanej INICELL. W praktyce oznacza to, że aktywacja implantu następuje w specjalnie przygotowanej, innowacyjnej na światową skalę ampułce tuż przez zabiegiem. Proces, który zachodzi podczas „kondycjonowania” znacznie skraca czas leczenia Pacjenta z pół roku do zaledwie 3 tygodni.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY SYSTEMU IMPLANTOLOGICZNEGO THOMMEN MEDICAL:
  • możliwość obciążenia implantu już po 3 tygodniach od zabiegu;
  • większa przewidywalność w trudnych przypadkach z argumentacją i u Pacjentów o podwyższonym ryzyku;
  • wyższa stabilność implantów w początkowej fazie gojenia;
  • wyższy kontakt implantu z kością we wczesnej fazie gojenia oraz w procedurach natychmiastowej implantacji;
  • wysokie zaawansowanie techniczne i jednocześnie prosta procedura chirurgiczna;
  • implant Thommen Medical Inicell został podwójnie nagrodzony Reddot Design Award w 2007 i 2011 roku.
Nasze ogromne doświadczenie w zakresie implantologii
oraz chirurgii jamy ustnej sprawia, że możemy pochwalić się
setkami udanych zabiegów implantacji, a pacjenci - naturalnie wyglądającym uśmiechem.

Pytania / Odpowiedzi

1Co to jest implant zębowy?

Jest to tytanowa śruba osadzona w kości, która odtwarza naturalny korzeń zęba. Tytan jest materiałem bezpiecznym, nie alergizuje, jest wytrzymały na działanie sił żucia, służy przez wiele lat.

2Kiedy stosujemy implanty zębowe?

Implanty są stosowane w różnorodnych sytuacjach u pacjenta:

  • brak jednego zęba, np. brak zawiązka zęba, utrata zęba wskutek urazu, po usunięciu zęba jako następstwo próchnicy lub infekcji… – odbudowa zęba na implancie pozwala przywrócić uśmiech w sposób naturalny i odtworzyć pełną estetykę bez potrzeby szlifowania (niszczenia) sąsiednich zębów
  • brak kilku zębów – pozwala wykonać most porcelanowy zamocowany na stałe, przywracając pacjentowi komfort gryzienia i pełny uśmiech
  • brak wszystkich zębów (bezzębie) – implanty dają możliwość powrotu do dawnej jakości życia, zapewniając komfort mówienia, gryzienia, uśmiechu, likwidując ból dziąseł oraz konieczność używania kleju do protez.
3Na czym polega zabieg implantacji?

Zabieg polega na wprowadzeniu wszczepu (implantu) w kość, wykonywany jest na jednej wizycie, trwa około 15-30 minut. Wszystkie zabiegi implantacyjne wykonywane są w znieczuleniu, są zatem bezbolesne. Przy mniejszych zabiegach stosuje się znieczulenie miejscowe, przy większych jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego (narkozy).

4Jakie są następne fazy leczenia implantologicznego?

Po wgojeniu implantu (w zależności od jego lokalizacji trwa to od 3 do 6 miesięcy) przykręcamy specjalny element formujący i przygotowujący dziąsło wokół implantu do kolejnych faz leczenia – wykonywania docelowych prac protetycznych. Preferujemy korony porcelanowe wykonywane w systemie CAD/CAM, wykorzystującym technologię komputerową w celu zapewnienia maksymalnej precyzji, dopasowania i długoletniej trwałości. Tylko prace protetyczne wykonane taką techniką przywrócą piękno naturalnych zębów.

5Czy implant może się „nie przyjąć”?

Odpowiednia wykonana kwalifikacja pacjenta i prawidłowe przygotowanie pacjenta do zabiegu daje 99% sukcesu w zabiegach implantacji. Ocena stanu zdrowia pacjenta poprzez zebranie dokładnego wywiadu, wykonanie odpowiednich badań krwi, badań radiologicznych kości warunkują sukces naszych zabiegów. Poza tym każdy pacjent implantologiczny musi mieć wyleczone zmiany próchnicowe, zlikwidowane stany zapalne w obrębie jamy ustnej – zdrowe zęby i zdrowe dziąsła.