Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

BEZBOLESNE ZNIECZULENIE THE WAND

OPIS USŁUGI

Strach przed bólem jest głównym powodem, dla którego obawiamy się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bolesne ukłucie przy podawaniu tradycyjnego znieczulenia, uczucie rozpierania w ustach, kilkugodzinne odrętwienie, problemy w mówieniu. To wszystko sprawia że fotel dentystyczny, zarówno dzieciom jak i starszym pacjentom, kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem.

THE WAND jest całkowicie bezbolesnym systemem podawania znieczuleń. Składa się z komputera oraz końcówki wyglądem przypominającej długopis. Lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta, w tym momencie rozpoczyna się proces znieczulenia. Mikroprocesor czuwa nad ilością i tempem podawania leku, który dociera do tkanek z prędkością fizjologiczną tak aby, na bieżąco pobierały dostarczany płyn. Dzięki temu nie tworzy się wysokie ciśnienie powodujące przykre uczucie rozpychania dziąseł.

Ogromną zaletą THE WAND jest brak odrętwienia twarzy. Pacjent przez cały czas działania leku zachowuje pełną mimikę, nie odczuwa opuchlizny, może normalnie mówić. THE WAND umożliwia bardzo precyzyjne znieczulenie w obrębie pożądanego zęba, bez konieczności znieczulenia tkanek miękkich znajdujących się w pobliżu. Po wizycie w gabinecie stomatologicznym bez przeszkód możemy powrócić do pracy, czy zaplanować ważne spotkanie.