Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

Prevdent

OPIS USŁUGI

System do wybielania i regeneracji szkliwa – PrevDent CrWR – jest najnowocześniejszym i całkowicie bezpiecznym systemem, który pozwoli rozjaśnić uśmiech od 7 do 8 odcieni w przeciągu 1,5 godziny.

Skuteczne odwrażliwianie zębów wraz z ich rozjaśnieniem to połączenie, które do niedawna wydawało się nieosiągalne. Wieloletnie badania pozwoliły firmie PrevDent, jako pierwszej na świecie, stworzyć, opatentować i wprowadzić na rynek metodę, która przede wszystkim znosi nadwrażliwość zębów Pacjenta…a naturalny, znacznie bielszy uśmiech jest pożądanym efektem ubocznym.

Wybielanie tą metodą, jak wykazują szeroko zakrojone badania i literatura naukowa, nie tylko pozwala utrzymać efekty do 3 lat od zabiegu, ale także remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość zębów.

Do produkcji żelu wybielającego firma używa zaawansowanych technologicznie składników tak, aby skutecznie pozbyć się przebarwień na zębach spowodowanych m.in. paleniem tytoniu, piciem herbaty, kawy, czerwonego wina. Aktywną substancją wybielającą jest 6% nadtlenek wodoru połączony z nano-hydroksyapatytem.

Procedura wybielania w 3 etapach

1 – Usunięcie plam i przebarwień

Podczas tego etapu usuwane są głęboko osadzone w zębach plamy i przebarwienia. Dzięki zaawansowanej kombinacji środków powierzchniowo czynnych i aktywnego tlenu, preparat wnika głęboko w strukturę zęba i eliminuje plamy.

2 – Wybielanie

Aktywna piana, która powstaje w wyniku połączenia dwóch składników (aktywnego tlenu i nano-hydroksyapatytu) aktywowana światłem specjalnej lampy nie tylko rozjaśnia uśmiech o 7-8 odcieni, ale mineralizuje szkliwo

3 – Naprawa szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu, który remineralizuje i naprawia powierzchnię zębów znosząc przede wszystkim ich nadwrażliwość.

Czy procedura wybielania metodą PrevDent jest bezpieczna?

Lampowa procedura wybielania jest całkowicie bezpieczna. W czasie jej stosowania szkliwo zęba nie ulega zniszczeniu. Efekt ten został osiągnięty dzięki zaawansowanej formule składników, gdzie głównym z nich jest nano-hydroksyapatyt (główny składnik szkliwa – 97%). Dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosfory, wytwarzany przez firmę PrevDent hydroksyapatyt wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Drugim składnikiem jest nisko stężony, 6% nadtlenek wodoru.

Jak długo zęby pozostają białe?

Efekt procedury wybielania za pomocą systemu PrevDent może utrzymać się do 3 lat. Oczywiście rezultat zależny będzie od indywidualnych warunków Pacjenta oraz nawyków żywieniowych.