Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

MIKROSKOP

OPIS USŁUGI

Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy w każdej dziedzinie stomatologii, także możliwość wykonywania zabiegów, które bez tego nie byłyby możliwe.

Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem dla przeprowadzenia bardzo dokładnej i wszechstronnej diagnostyki oraz leczenia schorzeń stomatologicznych. Jest to urządzenie szczególnie przydatne w leczeniu endodontycznym, czyli leczeniu kanałowym zębów. Dotyczy to m.in. odnalezienia ujść kanałów zębowych, prawidłowego opracowania kanałów o nietypowej budowie anatomicznej, a także usuwania „starych” materiałów czy też pozostawionych w kanałach połamanych narzędzi endodontycznych. Mikroskop w znaczącym stopniu ułatwia i przyspiesza ten rodzaj leczenia, gwarantując dokładne opracowanie całego systemu kanałowego zęba. Daje to możliwość ratowania zębów, które do tej pory kwalifikowane były do usunięcia.

Urządzenie to również znacznie ułatwia preparowanie ubytków próchnicowych, bez mikroskopu niemożliwa jest również nowoczesna protetyka. Poza tym jego zastosowanie niezbędne jest przy wykonywaniu skomplikowanych, precyzyjnych zabiegów chirurgicznych, zwłaszcza w dziedzinie mikrochirurgii.