Pn - Pt: 8:00 - 20:00, sob. 8:00 - 15:00
Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej (85 661 01 61) Centrum Centrum Stomatologii i Periodontologii (85 653 70 61)
Close

Skaner wewnątrzustny

OPIS USŁUGI

Skaner wewnątrzustny to cyfrowe urządzenie do wirtualnego wykonywania elektronicznego obrazu jamy ustnej. Skaner zastępuje tradycyjny wycisk wykonywany za pomocą plastycznych mas protetycznych. Wirtualny „wycisk” daje znaczenie większe poczucie komfortu pacjentom którzy często miewają nieprzyjemne odczucia przy stosowaniu tradycyjnej metody wyciskowej.

W przeciwieństwie do innych metod, pozwala na stworzenie cyfrowego wycisku obrazu jamy ustnej w czasie rzeczywistym. Cyfrowy wycisk jest wykorzystywany do wykonania precyzyjnych uzupełnień w technice CAD/CAM: koron, licówek, wkładów, nakładów, prac opartych na wielu filarach oraz łączników do implantów.  Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta i uzyskaniu obrazu, jest on bezpośrednio wysyłany do specjalistycznej placówki protetycznej. W ciągu zaledwie kilku minut od pobrania i wysłania wycisku można zacząć projektowanie pracy końcowej. Praca ze skanerem wewnatrzustnym 3 Shape, znacznie skraca czas wykonania ale także zwiększa precyzyjność uzupełnienia protetycznego.

Dzięki tej metodzie prace są trwalsze, estetyczniejsze a czas oczekiwania pacjenta na gotową pracę  jest wyraźnie skrócony.

Nasze ogromne doświadczenie w zakresie implantologii
oraz chirurgii jamy ustnej sprawia, że możemy pochwalić się
setkami udanych zabiegów implantacji, a pacjenci - naturalnie wyglądającym uśmiechem.