English German Italian Polish Russian
...CZYLI ZAPOBIEGANIE CHOROBOM JAMY USTNEJ
PROFESJONALNE CZYSZCZENIE UZĘBIENIA, USUWANIE KAMIENIA I OSADU NAZĘBNEGO
Odkładająca się na zębach lepka powłoka bakteryjna (płytka nazębna), przekształcająca się z czasem w kamień nazębny, jest największym wrogiem zębów i dziąseł, mogącym doprowadzić do ich utraty. Najskuteczniejszą metodą jej usuwania jest profesjonalne czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym - najlepiej powtarzane co 6 miesięcy, w zależności od indywidualnej tendencji odkładania się kamienia u danego pacjenta.

Zabieg wykonujemy ręcznie za pomocą specjalistycznych narzędzi stomatologicznych oraz mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego oraz piaskarki. Każdy ząb powinien być czyszczony osobno i bardzo dokładnie na każdej powierzchni, a na koniec wszystkie zęby powinny być wypolerowane za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich tak, aby uzyskać jak najgładszą powierzchnię zębów. Najlepsze efekty uzyskujemy używając nowoczesnego lasera KeyLaser 3+, który bardzo precyzyjnie i bezboleśnie usuwa kamień nie naruszając zdrowych tkanek zęba, pozostawia gładką powierzchnię zęba i jednocześnie nie powoduje pozabiegowej nadwrażliwości zębów.
LAKOWANIE ZĘBÓW STAŁYCH
Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda zabezpieczająca zęby, które nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Powinno lakować się zęby do 3-4 miesięcy po wyrżnięciu, dlatego polecamy tez zabieg dla wszystkich dzieci.
LAKIEROWANIE ZĘBÓW STAŁYCH
Lakierowanie polega na pokryciu wszystkich powierzchni zęba specjalną powłoką, która przez 3-4 miesiące zabezpiecza ząb przed działaniem szkodliwych czynników. Stosujemy lakiery fluorkowe, które zapobiegają rozwojowi próchnicy oraz lakiery chlorheksydynowe, które zapobiegają rozwojowi chorób dziąseł
NASZA PRAKTYKA JAKO JEDNA Z NIELICZNYCH W REGIONIE POSIADA PROFESJONALNY GABINET HIGIENY JAMY USTNEJ, PROWADZONY PRZEZ WYKWALIFIKOWANE HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNE
!