English German Italian Polish Russian

PERIODONTOLOGIA


W naszym Centrum funkcjonuje jedna z nielicznych w regionie Poradnia Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia, gdzie od wielu lat zajmujemy się profilaktyką i leczeniem tzw. „parodontozy”. Jest to choroba społeczna dotycząca 90% osób dorosłych w Polsce, może się jednak pojawić już we wczesnym dzieciństwie czy wieku młodzieńczym.


Jednym z pierwszych objawów paradontozy jest zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł, przykry zapach z ust, nadwrażliwość zębów, wydłużanie się koron zębów, przemieszczanie się i powstawanie szpar między zębami, z czasem rozchwianie zębów i ich utrata. Niestety utrata zębów wiąże się jednocześnie z utratą kości pacjenta, a to z kolei z brakiem możliwości nowoczesnego, komfortowego leczenia protetycznego. Konsekwencją jest niezadowalający efekt kosmetyczny leczenia stomatologicznego, zaburzenia wymowy, zmiany w rysach twarzy.

Skutki chorób przyzębia to również powikłania ogólnoustrojowe takie jak podwyższone ryzyko miażdżycy, chorób serca, przedwczesne porody, zapalenia stawów i inne.


Dzięki naszej wiedzy i bogatemu doświadczeniu w leczeniu chorób przyzębia oraz wykwalifikowanej kadrze lekarzy i higienistek periodontologicznych potrafimy pomóc nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach tej choroby. Nasze indywidualne podejście do każdego przypadku sprawia, że coraz liczniejsza grupa pacjentów obdarza nas zaufaniem.

Zastosowanie nowoczesnych metod i sprzętu zapewnia wspaniałe efekty na każdym etapie leczenia. Oferujemy zabiegi z zakresu mikrochirurgii periodontologicznej, np. leczenie recesji dziąsła, zmiana linii dziąsła, pogrubienie dziąsła, regeneracja utraconej kości, stabilizacja zębów.


PAMIĘTAJ – wczesne leczenie paradontozy zapewni Ci nie tylko zdrowy i piękny uśmiech, ale także wpłynie na całokształt Twojego zdrowia.

PAMIĘTAJ - podstawa skutecznego leczenia paradontologicznego to idealna higiena.

NIE ZWLEKAJ – przyjdź do naszej specjalistycznej poradni – na pewno Ci pomożemy.

 

PRZYPADEK NR 1. Leczenie recesji dziąsła w łuku dolnym.

Periodontologia
Stan przed leczeniem - znaczne obniżenie linii dziąsła
Periodontologia
Stan po leczeniu periodontologicznym

 

________________________________________________________________________________________________________

 

PRZYPADEK NR 2. Leczenie recesji dziąsła w łuku górnym.

Periodontologia
Stan przed leczeniem - znaczne odsunięcie linii dziąsła
Periodontologia
Stan po leczeniu periodontologicznymNajczęściej zadawane pytania:

1. Co wywołuje choroby przyzębia?

2. Na czym polega leczenie periodontologiczne?

3. Dlaczego leczenie periodontologiczne wymaga czasem leczenia chirurgicznego?