English German Italian Polish Russian

IMPLANTY ZĘBÓW

Implantologia

Implanty zębowe pozwalają na odtworzenie pięknego uśmiechu zarówno w przypadku pojedynczych, jak i wielu braków zębowych. Korzystamy z czterech różnych systemów implantologicznych, z najbardziej zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, które zapewniają szybsze wgajanie w kość, biomechaniczną stymulację kości oraz mocne i trwałe dopasowanie.


Dzięki zaawansowanym technologiom diagnostycznym (komputerowe planowanie i nawigacja implantologiczna, tomografia 3D), jesteśmy w stanie rozwiązać każdy przypadek kliniczny. W sytuacji, gdy objętość kości do wszczepienia implantu jest niewystarczająca, wykonujemy zabiegi regeneracji kostnych i dziąsłowych. Uzyskuje się wówczas odpowiednie miejsce dla implantu zębowego, a w efekcie oczekiwany końcowy efekt estetyczny.

Nasze ogromne doświadczenie w zakresie implantologii oraz chirurgii jamy ustnej sprawia, że możemy pochwalić się setkami udanych zabiegów implantacji, a pacjenci - naturalnie wyglądającym uśmiechem.


W naszej praktyce zabiegi implantacji wykonuje dr Bogusława Czarnowska - lekarz z wieloletnim stażem pracy, wiedzą zdobytą na wielu szkoleniach krajowych i zagranicznych (m. in. w Szwajcarii, Niemczech, Izraelu, Holandii), z prestiżowym tytułem Master of Implantology nadanym przez renomowany Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA) oraz Global Institute for Dental Education.


Odbudowy protetyczne wykonujemy w nowoczesnych laboratoriach w oparciu o komputerowy system CAD/CAM według najnowszych technologii, aby zapewnić maksymalną precyzję i długoletnią trwałość naszych prac. Na prace protetyczne wykonane w tej technologii udzielamy 3-letniej gwarancji.


Jednocześnie dbamy o tzw. „estetykę czerwoną”, czyli dziąsło wokół implantu. Tylko zdrowe i piękne dziąsła zapewnią trwały efekt estetyczny wokół implantu i jego żywotność.


Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w sposób jak najmniej inwazyjny, wykorzystując nowoczesny sprzęt stomatologiczny – piezosurgery (ultradźwięki), laser, mikroskop operacyjny.

 
ZAPEWNIAMY KOMPLEKSOWĄ OPIEKĘ POZABIEGOWĄ Z BEZPŁATNYMI WIZYTAMI KONTROLNYMI.   

    

PRZYPADEK NR 1. Implantacja z leczeniem ortodontycznym przy wrodzonym braku zawiązka zęba.

Implantologia
Brak zęba - górna prawa dwójka
Implantologia
Cyrkonowy łącznik na implancie jako baza dla korony protetycznej
Implantologia
Końcowy efekt leczenia – korona porcelanowa na tlenku cyrkonu

 

________________________________________________________________________________________________________

  

PRZYPADEK NR 2. Zastosowanie implantów, które pełnią funkcję podparcia dla protezy zębów żuchwy.

Implantologia
Wszczepione implanty zębowe
Implantologia
Przygotowana proteza żuchwy
Implantologia
Przygotowana proteza żuchwy

 

 Najczęściej zadawane pytania:

1. Co to jest implant zębowy?

2. Kiedy stosujemy implanty zębowe?

3. Na czym polega zabieg implantacji?

4. Jakie są następne fazy leczenia implantologicznego?

5. Czy implant może się „nie przyjąć”?