English German Italian Polish Russian

ENDODONCJA

Endodoncja

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe jest jedną z najtrudniejszych, ale także jedną z najważniejszych dziedzin stomatologii, ponieważ daje możliwość uratowania i zachowania własnych zębów. Jeżeli bakterie pokonają barierę szkliwa, zębiny i dostaną się do miazgi, oznacza to, że konieczne jest leczenie kanałowe zęba. Bakterie i toksyny są bardzo niebezpieczne dla całego zęba, otaczającej kości i mają negatywny wpływ na cały organizm, np. serce, stawy, nerki.


Celem leczenia endodontycznego jest dokładne oczyszczenie kanałów zęba, dezynfekcja i wypełnienie ich specjalnym, obojętnym biologicznie materiałem. Zapewnia to szczelną barierę i skuteczną obronę przed ponownym wnikaniem bakterii.


W naszej praktyce w sposób wyjątkowy traktujemy endodoncję. W celu precyzyjnego zaplanowania i przeprowadzenia leczenia endodontycznego korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu:
· system trójwymiarowego obrazowania
· endometry do pomiaru długości kanałów
· mikroskop i lupy zabiegowe
· ultradźwięki, maszynowe systemy narzędzi kanałowych.


Endodoncja

Doskonałe efekty leczenia zakażonych kanałów zębowych uzyskujemy dzięki zastosowaniu lasera KaVo KeyLaser 3+. Antybakteryjna terapia laserowa to łagodna i bezbolesna metoda leczenia bez skutków ubocznych, przynosząca bardzo dobre efekty kliniczne.

Dobrze przeleczony endodontycznie ząb może służyć Państwu przez bardzo długi czas!

 

NOWOCZESNA ENDODONCJA Z JEDNOCZESNĄ IRYGACJĄ - SYSTEM SAF

System SAF, dzięki unikatowej budowie pilnika, jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sytemów do leczenia kanałowego obecnych na rynku. Trójwymiarowa struktura pilnika umożliwia nie tylko małoinwazyjną endodoncję, ale także intensywne płukanie (tzw. irygację) kanałów zębowych.

SAF to trójwymiarowy, bardzo elastyczny pilnik  z cienkiej siatki niklowo-tytanowej. Unikalna budowa pilnika jest jednocześnie jego największą zaletą, ponieważ umożliwia delikatny nacisk wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu opracowania endodontycznego. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału zachowując jego naturalny ształt i anatomię.

Endodoncja

NASZE PONADSTANDARDOWE METODY SKRACAJĄ CZAS LECZENIA PRZY ZACHOWANIU ABSOLUTNEJ PRECYZJI!Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

2. Jak długo trwa leczenie kanałowe?

3. Dlaczego leczenie kanałowe jest tak kosztowne?

4. Czy leczenie kanałowe jest zawsze skuteczne?