English German Italian Polish Russian

24.10.16

Pracownicy CZAR-DENT Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej oraz CZAR-MED Centrum Medycyny i Chirurgii Plastycznej dnia 15.10.2016r. z okazji 15-lecia działalności firmy ustanowili Rekord Polski w kategorii "Największy wzór zęba" ułożony z wałków stomatologicznych celulozowych.

15 października, w Majątku Howieny CZAR-DENT obchodziło 15-lecie swojej działalności. Przez te 15 lat nastąpiła dynamiczna ewolucja i z małego, jednostanowiskowego gabinetu, powstała jedna z największych i najnowocześniejszych w regionie placówka stomatologiczna - Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej. W roku 2011 rozwinęliśmy swoją działalność o dziedziny medycyny i chirurgii estetycznej, zapraszając do współpracy jednego z najbardziej cenionych chirurgów plastyków na świecie - dr Zbigniewa Giedrojć Juraha. Właścicielom Centrum CZAR-DENT / CZAR-MED od zawsze przyświecała jedna wartość: jakość. To wokół niej budowali ideę placówki. To nią się kierowali kompletując wyposażenie, dobierając zespół medyczny i okołomedyczny, nawiązując współpracę z dostawcami. To jakość sprawiła, że Centrum CZAR-DENT zdobyło zaufanie Pacjentów, a w rezultacie może poszczycić się tytułami "Dentysta Roku 2013, Dentysta Roku 2014, Dentysta Roku 2015, Dentysta Roku 2016" wydanymi przez specjalistyczny ogólnopolski portal o tematyce dentystycznej. "Jakość to nasza idea. To dzięki niej wyznaczamy nowe standardy w sztuce stomatologii. Mówiąc o jakości mam na myśli nie tylko sprzęt, materiały czy poziom leczenia. Jakość musi przejawiać się również w relacjach międzyludzkich, w relacjach z pracownikami i między nimi. Jakość wpływa nie tylko na efekty pracy, ale też atmosferę. Najważniejsi są ludzie, zarówno Pacjenci, jak też pracownicy i współpracownicy. W końcu to Oni tworzą Czar-Dent Czar-Med. Bez nich, bez ich zaangażowania i pasji nie byłoby nas tu, gdzie obecnie jesteśmy."


23.03.16

Po raz pierwszy w historii stomatologii podlaskiej, klinika dentystyczna została skwalifikowana w pierwszej dziesiątce najlepszych klinik w Polsce.

Jako zespół Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT znajdujemy się na 6miejscu wśród najlepszych klinik dentystycznych w Polsce i na miejscu 1 w Polsce Wschodniej. W kwalifikacji ogólnoświatowej przypadło nam zaszczytne 56 miejsce.Według Global Clinic Rating, klinikę z naszym zapleczem merytorycznym, technicznym, technologicznym można opisać tak: „Wybitne osiągnięcia kliniki i standardy daleko wykraczające poza te ogólnie przyjęte w regionie. Zazwyczaj kliniki uwzględnione w rankingu z taką oceną znajdują się wśród 10 najlepszych klinik w kraju. W klinice wykorzystuje w się nowoczesne technologie, najwyższej klasy materiały, a jakość świadczonych usług gwarantują eksperci medyczni zatrudnieni w ośrodku”


Takie wyróżnienie w niezależnym rankingu to dla całego zespołu CZAR-DENT, z jednej strony - ogromne wyróżnienie, z drugiej - odpowiedzialność i zobowiązanie!


05.01.16

KOMPLEKSOWA STOMATOLOGIA

Nowoczesna stomatologia estetyczna, nowoczesna implantologia czy chirurgia stomatologiczna wymagają od lekarzy dentystów ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, inwestowania w wiedzę i umiejętności. Na rynku pojawiają się coraz nowsze i doskonalsze metody leczenia, innowacyjne  techniki operacyjne czy implantacyjne. Zmienia się również postrzeganie samego procesu leczenia. O ile jeszcze stosunkowo niedawno do obowiązków stomatologa należało w znacznej mierze łatanie dziur i reagowanie na pewne dolegliwości, o tyle obecnie lekarze potrafią nie tylko skuteczniej i znacznie efektywniej reagować na potrzeby Pacjentów, ale też przewidywać, projektować, planować. To właśnie jest kompletna i kompleksowa stomatologia. Takie właśnie holistycznie podejście i spojrzenie praktykujemy w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT.

Akademia Dawsona to jeden z najlepszych i najbardziej prestiżowych programów szkoleniowych skierowanych do lekarzy dentystów na świecie. Dr Bogusława Czarnowska, właścicielka Centrum CZAR-DENT, oraz dr Agnieszka Chojnowska, w dniach 16-18 listopada ukończyły kolejny, już 8 kurs w ramach Akademii, a tym stały się absolwentami całego Programu. To wielkie wyróżnienie, ponieważ Curriculum „Koncept stomatologii kompleksowej” jest encyklopedią kompleksowej stomatologii, jest praktycznym spojrzeniem nie tylko na estetykę, ale też pełną funkcjonalność.


22.12.15

Świat się kręci - nie mamy na to wpływu
Słońce jest niezaprzeczalne - nawet jeżeli skrywa się za chmurami
Można próbować chować się w mroku przed blaskiem księżyca, ale noc się dopełni i wystawi nas na światło dzienne

Nie możemy się odwrócić od siebie i zapomnieć kim jesteśmy
Nie możemy oszukiwać siebie bez względu na to, jak bardzo byśmy tego chcieli

Z okazji świąt życzymy zarówno sobie, jak i Wam drodzy Pacjenci, Przyjaciele, Współpracownicy, byśmy nauczyli się cieszyć prawdą o sobie, bo ta właśnie prawda jest najpiękniejszą rzeczą jaką posiadamy i jaką możemy podzielić się z najbliższymi.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!


08.10.15

4 urodziny Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT

 

Październik to wyjątkowy miesiąc. Właśnie mija 4 lata od chwili, kiedy Pacjenci CZAR-DENT po raz pierwszy przekroczyli próg Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT (galerię z otwarcia możecie Państwo obejrzeć klikając na zdjęcie poniżej).

Chcielibyśmy Państwu podziękować za te cztery lata wzajemnego szacunku, szczerości, zaufania. I chociaż bardzo wiele się zmieniło, my nie przestaliśmy dążyć do doskonałości. Nieustannie przykładamy wszelkich starań, by jakość oferowana w naszym gabinecie była niedościgniona. Inwestujemy w sprzęt, w kompetencje świetnego zespołu, w materiały i technologię....a tak naprawdę - wszystko zaczęło się od uśmiechu.

Implanty

Z okazji 4 urodzin Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT, przygotowaliśmy dla Państwa promocję na implanty renomowanej amerykańskiej firmy Zimmer! Każdy kto do końca listopada zapisze się na zabieg, otrzyma rabat na implant Zimmer w wysokości 400 zł. Więcej o promocji pod numerem telefonu: 85 661 01 61 oraz na naszej stronie w zakładce Oferty Specjalne


16.09.15

dr Agnieszka Chojnowska Dentystką Roku 2015

W piątek, 11 września 2015, podczas największych targów dentystycznych CEDE w Poznaniu, odbyło się (już tradycyjnie) uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Dentysta Roku 2015”. Jest to konkurs, w którym Pacjenci za pośrednictwem portalu „portaldentystyczny.pl” wskazują najlepszych ich zdaniem lekarzy dentystów. W tym roku w szranki stanęło kilkuset dentystów z całej Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych, Organizatorzy konkursu, zadbali o rzetelność i miarodajność konkursu uniemożliwiając jednej osobie oddanie więcej aniżeli jednego głosu.

Z nieukrywaną satysfakcją śpieszymy donieść, że tytuł Dentysty Roku 2015 w województwie podlaskim przyznany został dr Agnieszce Chojnowskiej, która jednak z różnych przyczyn nie mogła odebrać go osobiście. W jej imieniu na scenę wyszła dr Bogusława Czarnowska, właścicielka Centrum, laureatka edycji z 2014 i 2013 (w tym roku wycofała się z konkursu).

Klasyfikacja regionalna:

 • I miejsce – dr Agnieszka Chojnowska (CZAR-DENT)
 • II miejsce – dr Ewa Popławska Chańko (CZAR-DENT)
 • III miejsce – dr Agnieszka Masłowska (4DENT)

 

Dentysta Roku 2015 - dr Agnieszka Chojnowska!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia!


18.08.15

Innowacyjny, pierwszy na świecie system do profesjonalnego wybielania zębów dostępny w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT

System EnaWhite 2.0 jest jedynym tego typu produktem na rynku. Skłąda się ze specjalnie zaprojektowanej szczoteczki z dozownikiem zawierającym żel wybielający oraz specjalistyczną pastę Enamel Plus.

System EnaWhite 2.0:

 • nie wymaga noszenia nakładek;
 • gwarantuje znakomite i długotrwałe efekty;
 • specjalny akcelerator umożliwoa krótki czas aplikacji preparatu;
 • szybki i prosty w obsłudze;
 • wygodny;
 • nie powoduje nadwrażliwości;
 • profesjonalne wybielanie zębów zajmuje tyle samo czasu co ich szczotkowanie;
 • mniejsze ryzyko powstania podrażnień i nadwrażliwości, dzięki skróceniu czasu kontaktu zębyów z żelem wybielającym;
 • eliminuje ryzyko połknięcia nadtlenku wodoru;
 • pozwala zaoszczędzić na wykonaniu nakładki, wycisków, modelu wstępnego, materialne termo-plastastycznym;
 • łatwa apslikacja to bardziej przewidywalny efekt. Żmudne wybielanie nakładkowe może zniechęcić Pacjenta do kontunuacji wybielania, a przez to wpłynąć negatywnie na osiągnięte rezultaty

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, system EnaWhite można stosować dosłownie wszędzie. 2 minuty stosowania systemu EnaWhite 2.0 odpowiadają jednej nocy w konwencjonalnych systemach nakładkowych.


14.08.15

Plebiscyt "Dentysta Roku 2015" rozstrzygnięty!

Ogólnopolski plebiscyt "Dentysta Roku" ma na celu wyłonienie najlepszego zdaniem Pacjentów lekarza dentysty. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 20 stycznia. Podczas jej trwania, Pacjenci mogli oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie lekarza dentystę.

Z nieukrywaną satysfakcją, bez fałszywej skromności śpieszymy Wam donieść, że w tegorocznej edycji "Dentysta roku 2015", w województwie podlaskim, wygrała dr Agnieszka Chojnowska!

Tuż za nią, na drugim miejscu, uplasowała się dr Ewa Popławska-Chańko.

Bardzo dziękujemy za Wasze głosy, za zaufanie, które po raz kolejny zapewniły nam miejsce na podium plebiscytu "Dentysta Roku".

W ubiegłym roku klasyfikacja wyglądała następująco:

 • I miejsce - dr Bogusława Czarnowska (klasyfikacja regionalna i ogólnopolska)
 • II miejsce - dr Paweł Ponichtera (klasyfikacja regionalna)
 • III miejsce - dr Ewa Popławska-Chańko (klasyfikacja regionalna)

Galeria z wręczenia nagród "Dentysta Roku 2013"

Galeria z wręczenia nagród "Dentysta Roku 2014"

Takie wyróżnienie zobowiązuje do jeszcze cięższej pracy! Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo na stronie: http://www.portaldentystyczny.pl/dentysta_roku


24.06.15

Piękny i zdrowy uśmiech na jednej wizycie? NATURALNIE!!!

Stomatologia estetyczna jest obecnie najszybciej i najprężniej rozwijającą się dziedziną. Coraz częściej Pacjenci zwracają uwagę nie tylko na trwałość wypełnień i ich funkcjonalność, ale również na ich estetykę. Doskonale to rozumiemy, dlatego w Centrum CZAR-DENT ogromną wagę przykładamy zarówno do ciągłego podnoszenia kwalifikacji całego naszego zespołu, jak też do wyboru najnowocześniejszych materiałów i narzędzi.

Nowością w stomatologii estetycznej jest zastosowanie nano-hybrydowej technologii, która z jednej strony gwarantuje trwałość, z drugiej - imituje naturalne właściwości zęba. Struktura materiałów kompozytowych w oparciu o technologię nano-hybrydową łączy w sobie estetykę uzupełnień ceramicznych z bardzo dużą wytrzymałością w czasie i relatywnie niskim kosztem.

Kluczem do sukcesu jest opatentowany szkliwny materiał kompozytowy, którego współczynnik załamania światła jest identyczny jak szkliwa naturalnego. To właśnie ta cecha pozwala nam tworzyć odbudowy bez widocznych granic łączenia kompozytu z naturalną strukturą zęba.

Odbudowa kompozytowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy zarówno na czasie (możliwa nawet podczas jednej wizyty w Centrum), na wytrzymałości uzupełnienia/wypełnienia, jak też na efekcie wizualnym i estetycznym.


12.05.15

Implantologia i stomatologia estetyczna to chyba najszybciej rozwijające się dziedziny nowoczesnej stomatologii. Nowe trendy w leczeniu, nowe materiały, nowe narzędzia i nowe techniki wymagają od lekarzy dentystów ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, wymagają inwestowania w swój rozwój, kompetencje i umiejętności. W Centrum CZAR-DENT rozumiemy to doskonale!

dr Bogusława Czarnowska i dr Michał Czarnowski, w dniach 7-8 maja 2015r. uczestniczyli i ukończyli prestiżowy, Zaawansowany kurs z zakresu technik chirurgicznych oraz implantologii estetycznej prof. Markusa Hurzelera, który odbył się w Monachium. Podczas intensywnego kursu zgłębili ideę mikrochirurgii, poznali nowe strategie leczenia oraz planowania zmian w uzębieniu w strefie estetycznej.

Zajęcia prowadzone przez światowej sławy specjalistę, prof. Markusa Hurzelera zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością, a możliwość uczestnictwa w nich zawsze jest wyróżnieniem dla każdego lekarza dentysty.

Prof. dr med. dent. Markus HurzelerProf. dr med. dent. Markus Hurzeler

Studia ukończył w 1984r. w Zurychu. Stopień Doktora otrzymał w 1986 roku. Certyfikat Specjalisty Periodontologii zdobył w 1993 roku (Swiss Society of Periodontology), stopień Docenta (Associate Professor) w 1996r. na Uniwersytecie Albert-Ludwigs we Freiburgu, a certyfikat Specjalisty Protetyki w 1997 (German Socjety of Prosthodontis). Jest Adiunktem na Uniwersytecie we Freiburgu, w Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii oraz Adiunktem na Uniwersytecie Teksas w Houston.

Prof. Hurzeler opublikował ponad 100 prac naukowych z zakresu implantologii, periodontologii oraz regeneracji tkanek. Jego wykłady cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze szkolenia!


22.04.15

W kwietniu 2015 roku w Istambule, dr Michał Czarnowski uczestniczył w prestiżowym szkoleniu warsztatowym poświęconym stomatologii estetycznej i licówkom porcelanowym "Aesthetic Excellence". Warsztaty prowadził niekwestionowany autorytet w dziedzinie stomatologii estetycznej, światowy specjalista i autor licznych publikacji okrzykniętych już dziś kanonem tej dziedziny - dr Galip Gurel.

Stomatologia estetyczne to połączenie nauki, techniki, technologii i sztuki (artyzmu). Dzięki nowoczesnym metodom i najwyższej klasie materiałów wykorzystywanych w naszym Centrum, dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji naszego Zespołu - jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym przypadkiem klinicznym.


02.04.15

Są takie dni, w których należy, przynajmniej na chwilę, zatrzymać się i...
...Odetchnąć...
Są takie dni, w których pewne wartości, o których na co dzień zapominamy...
...Zmartwychwstają...
Są takie dni, w których Rodzina, Miłość i Przyjaźń burzą mury codziennego pędu przybierając atuty...
...Aktualności...
Są takie dni, które obdarte z codziennych zmartwień, pozwalają skupić się na rzeczach najważniejszych

Z okazji Świąt Wielkanocnych, drodzy Pacjenci i Przyjaciele, życzymy Wam i sobie, byśmy zdołali zaczerpnąć świeżego powietrza, byśmy na powrót odkryli w sobie to, co jest w życiu tak naprawdę ważne...to co czyni nas ludźmi. Nie pozwólmy na to, by czasy, w których przyszło nam żyć, przyćmiły to, kim i jacy tak naprawdę jesteśmy.

BOGUSŁAWA I DARIUSZ CZARNOWSCY
wraz z zespołem CZAR-DENT


28.01.15

Rok 2014 był wyjątkowy dla Centrum Czar-Dent. Był to rok pewnych decyzji, przemian, rok, w którym rozpoczęliśmy nowe inwestycje. W roku minionym nasz zespół wzbogacił się o nowych lekarzy dentystów:

Lekarz dentysta Monika Gryko;

Lekarz dentysta Paulina Pawłowska

Lekarz dentysta Michał Czarnowski;

Rok 2014 upłynął nam pod znakiem nieustannego ponoszenia kwalifikacji całego zespołu. Nasi lekarze, asystentki, higienistki uczestniczyli w sumie w kilkunastu prestiżowych szkoleniach i warsztatach specjalistycznych, w tym tych o specyfice implantologicznej i protetycznej, z zakresu stomatologii estetycznej, a także z endodoncji (leczenie kanałowe)

W minionym roku nawiązaliśmy również współpracę z kolejnymi, cenionymi nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie, laboratoriami protetycznymi i pracowniami specjalistycznymi poszerzając po raz kolejny zakres oferowanych procedur medycznych.

W roku 2014 wprowadziliśmy również do swojej oferty nowy system implantologiczny szwajcarskiej firmy Thommen Medical, który zyskał już popularność wśród naszych Pacjentów dzięki niepowtarzalnemu procesowi wgajania i zmniejszonemu do absolutnego minimum ryzyka odrzucenia implantu, nawet w przypadku osób chorych na cukrzycę, czy palaczy.

W ogólnopolskim konkursie „Dentysta Roku 2014” zdobyliśmy główne wyróżnienie – tytuł Dentysty Roku 2014 na poziomie regionalnym i ogólnopolskim dla Bogusławy Czarnowskiej, a także zajęliśmy II i III miejsce na poziomie regionalnym zajmując w ten sposób całe podium.

 Dziękujemy Wam, bo bez Waszego zaufania, nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy teraz. Może to zabrzmi jak frazes, ale zmieniamy się właśnie dla Was, drodzy Pacjenci. Mamy nadzieję, że nadal będziecie nas wspierać, my ze swojej strony obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i nadal będziemy podnosić swoje kompetencje, umiejętności, będziemy dążyć do spełnienia Waszych sugestii, stąd też zwracamy się raz jeszcze do Waas z ogromną prośbą: podzielcie się z nami Waszymi spostrzeżeniami wypełniając anonimową ankietę.

Zespół Czar-Dent

www.czar-dent.pl

 


09.12.14

Zabieg implantacji jest jednym z najtrudniejszych wyzwań stawianych przed współczesną stomatologią. Liczą się tutaj nie tylko umiejętności lekarzy, ale też materiały, z jakich lekarz implantolog korzysta. W Centrum Czar-Dent korzystamy z najnowocześniejszych, ale sprawdzonych systemów implantologicznych. Koncentrujemy się nie tylko na efekcie wizualnym i estetycznym (jest on jednak bardzo ważny), ale przede wszystkim na zdrowiu Pacjenta, na jego bezpieczeństu, komforcie i trwałości samej pracy.

Wczoraj zespół Czar-Dent w składzie:

 • dr Bogusława Czarnowska - implantolog i periodontolog;
 • dr Michał Czarnowski - lekarz dentysta;
 • lek. med. Piotr Gałkin - lekarz anestezjolog;
 • Magdalena Bolek - asystentka/higienistka stomatologiczna i chirurgiczna;
 • Agnieszka Wawreniuk - asystentka/higienistka stomatologiczna i chirurgiczna;
 • Marta Kurdzieko - asystentka/higienistka stomatologiczna

przeprowadził dwa zabiegi kompleksowej implantacji w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą). Przy wsparciu doświadczonego zespołu anestezjologicznego i przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury medycznej, oba zabiegi zakończyły się pełnym powodzeniem, a sami Pacjenci dołączyli do grona zadowolonych. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


15.09.14

dr Bogusława Czarnowska Dentystką Roku 2014

W piątek, 12 września 2014, podczas największych targów stomatologicznych CEDE w Poznaniu, odbyło się (już tradycyjnie) uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Dentysta Roku 2014”. Jest to konkurs, w którym Pacjenci za pośrednictwem portalu „portaldentystyczny.pl” wskazują najlepszych ich zdaniem stomatologów. W tym roku w szranki stanęło kilkuset dentystów z całej Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym, Organizatorzy konkursu, zadbali o rzetelność i miarodajność konkursu uniemożliwiając jednej osobie oddanie więcej aniżeli jednego głosu.

Oprócz uhonorowania laureatów regionalnych edycji (przypomnijmy, że w województwie podlaskim podium przypadło lekarzom z Centrum Implantologii i Stomatologii CZAR-DENT z dr Bogusławą Czarnowską na czele), został również wyłoniony i wyróżniony ogólnopolski zwycięzca.

Z nieukrywaną satysfakcją śpieszymy donieść, że tytuł Dentysty Roku 2014 w ogólnopolskiej klasyfikacji odebrała dr Bogusława Czarnowska!!!

Klasyfikacja regionalna:

 • I miejsce – dr Bogusława Czarnowska (CZAR-DENT)
 • II miejsce – dr Paweł (CZAR-DENT)
 • III miejsce – dr Ewa Popławska-Chańko (CZAR-DENT)

 

Dentysta Roku 2014 - dr Bogusława Czarnowska!

 

Chcielibyśmy podziękować Państwu, nie tylko za głosy, ale przede wszystkim za zaufanie, jakim obdarzyliście Centrum Czar-Dent i lekarzy pracujących w klinice. Jesteśmy dumni z tego, że doceniają Państwo nasze starania, że zaufanie, jakim obdarzyliście Centrum po raz kolejny dało wyraz w konkursie. Dziękujemy!!!

 


16.06.14

Nowoczesna implantologia w Centrum CZAR-DENT


IMPLANTY TRABECULAR METAL ZIMMER

Czar-Dent jako pierwsza na Podlasiu i jedna z pierwszych klinik w Polsce wprowadziła do swojej oferty Trabecular Metal Zimmer - amerykańskie implanty zębowe wykonane z biokompatybilnego i pasywnego pierwiastka tantal (Ta), używanego do tej pory z ogromnym sukcesem w implantach protetycznych.

Implanty Zimmer Trabecular Metal to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie implantologii. Trabecular Metal to trójwymiarowy materiał o strukturze i właściwościach kości gąbczastej.

Unikalny proces rozwoju kości możliwy jest dzięki porowatej powierzchni implantu, jak i jego wewnętrznej części. Implant charakteryzuje się osteokonduktywną powierzchnią utworzoną z materiału zaprojektowanego do wzrostu wewnątrz i na zewnątrz jego struktury. Pozwala to na błyskawiczna wrastanie (wgajanie się) implantu w kość, co wyraźnie skraca czas leczenia, nawet do 2 tygodni od zabiegu.

Technologia Trabecular Metal Zimmer używana jest od kilkunastu lat w najnowocześniejszychy produktach ortopedycznych firmy Zimmer.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY SYSTEMU IMPLANTOLOGICZNEGO ZIMMER TRABECULAR METAL:

 • możliwość obciążenia implantu już po 2 tygodniach od zabiegu;
 • innowacyjna struktura;
 • większa szansa na pozytywnie zakończony zabieg implantacji, także w trudnych przypadkach, jak też w przypadkach Pacjentów o podwyższonym ryzyku (np. u palaczy, cukrzyków);
 • wyższa stabilność implantów w początkowej fazie gojenia;
 • wysokie zaawansowanie techniczne i jednocześnie prosta procedura implantacji

IMPLANTY THOMMEN MEDICAL INICELL

Thommen Medical jest skutecznie stosowany już od ponad 20 lat w wielu dziedzinach medycznych, nie tylko implantologii zębowej. System implantologiczny szwajcarskiej firmy Thommen daje nie tylko możliwość precyzyjnej odbudowy estetycznej ubytków zębowych, ale dzięki innowacyjnej technologii i latach badań, jest on jednym z najlepszych rozwiązań medycznych na rynku.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT jako jedno z pierwszych w kraju wprowadziło do swojej oferty ten system proponując swoim Pacjentom nie tylko rzetelność, dokładność, doświadczenie i niezawodność szwajcarskiego zespołu implantologicznego, ale również wierzę i umiejętności jego zastosowania zdobytą przez naszych specjalistów na wielu szkoleniach praktycznych w kraju i za granicą. Centrum Czar-Dent jest autoryzowanym przez firmę Thommen gabinetem stomatologicznym.

Technologia APLIQUIQ jest przełomem, zaprojektowanym i produkowanym wyłącznie przez Thomen Medical. Apliquiq jest wysoce wyrafinowanym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla kondycjonowania bezpośrednio przy fotelu dentystycznym sprawdzonej powierzchni implantu, piaskowanej i trawionej termicznie kwasem.

Kondycjonowanie generuje powstanie superhydrofilnej powierzchni zwanej INICELL. W praktyce oznacza to, że aktywacja implantu następuje w specjalnie przygotowanej, innowacyjnej na światową skalę ampułce tuż przez zabiegiem. Proces, który zachodzi podczas "kondycjonowania" znacznie skraca czas leczenia Pacjenta z pół roku do zaledwie 3 tygodni.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY SYSTEMU IMPLANTOLOGICZNEGO THOMMEN MEDICAL:

 • możliwość obciążenia implantu już po 3 tygodniach od zabiegu;
 • większa przewidywalność w trudnych przypadkach z argumentacją i u Pacjentów o podwyższonym ryzyku;
 • wyższa stabilność implantów w początkowej fazie gojenia;
 • wyższy kontakt implantu z kością we wczesnej fazie gojenia oraz w procedurach natychmiastowej implantacji;
 • wysokie zaawansowanie techniczne i jednocześnie prosta procedura chirurgiczna;
 • implant Thommen Medical Inicell został podwójnie nagrodzony Reddot Design Award w 2007 i 2011 roku.


04.03.14

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT jako jedyna klinika dentystyczna w naszym regionie korzysta z nowoczesnej, małoinwazyjej metody leczenia kanałowego z jednoczesną irygacją SAF.

SAF to innowacyjne podejście do endodoncji.

SAF to trójwymiarowy, niezwykle elastyczny pilnik, kształtem przypominający cylinder o ściankach zbudowanych z cienkiej, niklowo-tytanowej siatki. Pilniki SAF wywierają stały, delikatny nacisk wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu opracowania endodontycznego kanału korzeniowego. Delikatna wibracja ściernej powierzchni pilnika powoduje stopniowe poszerzanie kanału. Charakterystyczny kształt narzędzia pozwala na ciągłą irygację kanału w trakcie opracowywania. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału. Leczenie pilnikami SAF ma na celu skrócenie i podniesienie skuteczności leczenia kanałowego.

 

Instrument SAF jest poruszany przez wibrującą główkę kątnicy (RDT3, ReDent-Nova) która generuje 5,000 wibracji na minutę o amplitudzie 0.4 mm.

 • Podczas wibracji do środka instrumentu wprowadzany jest podchloryn sodu
 • Poprzez wibrację instrumentu, płyn jest aktywowany ultradźwiękowo a efekt skrobania ścian kanału uzyskiwany poprzez adaptację siatki NiTi instrumentu, oraz przez ruch do środka i z powrotem wykonywany przez operatora

W ten sposób uzyskujemy równocześnie:

 • nadawanie kształtu kanałowi
 • oczyszczanie
 • dezynfekcję


04.02.14

W dzisiejszych czasach Pacjenci coraz częściej wymagają leczenia bez bólu. Wielu z nich zwraca uwagę także na sposób podawania znieczulenia. W odpowiedzi na oczekiwania swoich Pacjentów, w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT  sposób znieczulania dobierany jest tak, by zarówno zabieg, jak też proces znieczulania były jak najbardziej komfortowe.

Znieczulenie komputerowe The Wand

The Wand to minikomputer, który jako jedyny posiada wbudowany elektroniczny czujnik ciśnienia wstrzykiwanego płynu. Znieczulenie podawane jest tak, aby było ono jak najbardziej komfortowe dla leczonego pacjenta. Jest to metoda bezstrzykawkowa, a o dawce, stężeniu a także szybkości podawania znieczulenia decydują zaawansowane algorytmy urządzenia.
The Wand potrafi coś jeszcze! Precyzja znieczulenia komputerowego to nie tylko komfort pacjenta podczas zabiegu, ale również tuż po. Znieczulenie to bowiem nie powoduje odrętwienia twarzy, nie działa na układ nerwowy Pacjenta, nie obniża jego zdolności werbalnych ani nie wpływa na jego koncentrację. Dzięki precyzyjnie dobranej ilości środka znieczulającego pacjent od razu po wizycie w naszym centrum może wrócić do pracy, usiąść za kierownicę samochodu, odprężyć się w domu.

The Wand umożliwia wykonanie całkowicie bezbolesnego i w 100% skutecznego znieczulania nawet pojedynczego zęba bez względu na jego lokalizację. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu czujnika elektronicznego rozpoznającego położenia zakończenia igły oraz specjalnej techniki podawania znieczulenia – tzw. znieczulenie śródwięzadłowe.
Znieczulenie to jest na tyle bezpieczne, że mogą korzystać z niego również kobiety w ciąży.

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Kolejną metodą znieczulenia, którą  proponujemy naszym pacjentom ceniącym sobie leczenie bez lęku i  bólu jest sedacja wziewna z użyciem podtlenku azotu – bardziej znanego jako gaz rozweselający.
Gaz ten, oprócz wyraźnej poprawy samopoczucia, wykazuje także działanie znieczulające, dzięki czemu niektóre zabiegi mogą zostać wykonane bez znieczulenia tradycyjnego - zastrzyku.


Wdychając gaz pacjent odpręża się i uspokaja, zachowując przy tym świadomość i podstawowe odruchy. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje, że pacjent nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół niego, podświadomie ignoruje zarówno strach jak też dyskomfort leczenia. Pojawiają się marzenia senne – dotyczy to szczególnie dzieci – o bajecznych przygodach, lataniu w kosmosie, dryfowaniu wśród chmur. Występuje też częściowa amnezja – pacjent nie pamięta tego, co działo się w gabinecie. Pamięta jedynie sen, którego treść może opowiedzieć tuż po zabiegu.
Powrót do stanu pełnej sprawności po zakończeniu zabiegu jest bardzo szybki. Gaz przestaje działać już po kilku minutach od momentu zdjęcia maseczki.

Znieczulenie ogólne (narokoza)

W codziennej praktyce spotykamy jednak przypadki bardziej skomplikowane od pozostałych -  fobia przed leczeniem stomatologicznym, chirurgiczne usuwanie zębów, rozbudowane zabiegi implantologiczne czy leczenie wielu zębów jednocześnie. W takich przypadkach Centrum Czar-Dent oferuje leczenie w znieczuleniu ogólnym pod opieką doświadczonego lekarza anestezjologa.

Narkoza to całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne – potocznie zwane uśpieniem. Podczas zabiegu stan pacjenta śledzony jest przez szereg komputerowych urządzeń, które monitorują nie tylko podstawowe funkcje organizmu, ale również procesy zachodzące w mózgu. Dzięki temu lekarz anestezjolog ma pełną kontrolę nad stanem pacjenta, co w rezultacie znacząco wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa zabiegu, leczonego pacjenta a także znacząco wpływa na komfort pracy stomatologów.

Zabiegi przy znieczulaniu ogólnym wykonywane są na jednej z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych sal chirurgicznych w Polsce i prawdopodobnie jedynej takiej w naszym regionie. W naszym Centrum znieczulenie dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta a także w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu i jego stopnia skomplikowania.
Ponieważ bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dbamy o nie zarówno podczas samego zabiegu, jak też wtedy, gdy Pacjent opuści już salę chirurgiczną. Zapewniamy nie tylko komfort nowocześnie wyposażonej i klimatyzowanej Sali pooperacyjnej, ale również specjalistyczną opiekę kwalifikowanej pielęgniarki. Pacjent wybudzający się z narkozy jest więc pod ciągłą obserwacją wykwalifikowanego personelu wspomaganego przez najlepszy sprzęt monitorujący.

 


04.12.13

Zapraszamy do Klubu CZAR-DENT

Klub CZAR-DENT to prestiżowy program lojalnościowy, który powstał z myślą o Pacjentach Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT.


Każdy Pacjent Centrum Czar-Dent może bezpłatnie przystąpić do Klubu już po pierwszej zakończonej wizycie. Zasady są bardzo proste. Wystarczy zgłosić w Recepcji chęć przystąpienia do Klubu i uzupełnić krótką deklarację, by po chwili punkty automatycznie zostały przypisane do indywidualnego konta Pacjenta. Zebrane punkty można bezpłatnie wymienić na jedną z wielu nagród rzeczowych, a sama lista upominków będzie bezustannie rozwijana i poszerzana po to, by spełnić oczekiwania naszych najwierniejszych Pacjentów. Ale to jeszcze nie wszystko. Klubowicze mogą liczyć na wiele atrakcji i promocji skierowanych właśnie do nich.

Program lojalnościowy uwzględnia wszystkie dziedziny i zabiegi jakie są dostępne w ofercie Czar-Dent, w tym m.in.:

 • Stomatologia zachowawcza
 • Profilaktyka stomatologiczna
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja (leczenie kanałowe) i endodoncja pod mikroskopem
 • Wybielanie zębów
 • Rentgendiagnostyka
 • Implantologia
 • Protetyka
 • Ortodoncja
 • Chirurgia stomatologiczna

Regulamin klubu CZAR-DENT dostępny jest tutaj. Aby zostać członkiem Klubu CZAR-DENT należy poinformować o chęci przystąpienia do programu osoby w Recepcji lub lekarza prowadzącego.


27.11.13

Sympozjum Central European Implant Academy 2013

Podczas tegorocznego sympozjum Central European Implant Academy wręczono wyróżnienia Platinum Preffered Biomet 3i. W tym roku nagroda trafiła tylko do 30 stomatologów z całej Polski. Platinum Preferred Member jest przyznawana na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, m.in.: osiągnięcia implantologiczne, dynamika rozwoju, lokalne kampanie promujące leczenie, zaangażowanie w upowszechnienie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz nieustanne dążenie do rozwoju i dokształcanie się.
W tym roku w elitarnym gronie zdobywców tego tytułu znaleźli się: dr Karol Borkowski, dr Radosław Jadach, dr Katarzyna Siwek-Jadach, tech. dent. Rafał Skuza, dr Marek Cieślak, dr Piotr Klincewicz, dr Paweł Strzępek, tech. lab. Jolanta Woźniak i Wiesław Woźniak, dr n. med. Maciej Nowiński, dr Paweł Baranowicz, dyr. Wojciech Baranowicz, dr n. med. Nicolaas Hahn, dr Andrzej Kowalczyk, tech. dent. Paweł Czubała, dr Katarzyna Kargol-Kuszewska, tech. dent. Maciej Młynarski, dr n. med. Kornel Krasny, dr Bogdan Dmochowski, dr Piotr Wieczorek, dr Bogusława Czarnowska i Dariusz Czarnowski, dr Marcin Wojdyło, dr n. med. Mariusz Kochanowski, dr Elżbieta Sujka, dr Karol Sujka, dr n. med. Jacek Wyszkowski, dr Paweł Andres, dr Paweł Cichosz.

Druga nagroda, czyli Platinum Preferred Elite Member jest nagrodą Biomet3i przyznawaną za wybitny wkład w rozwój implantologii i propagowanie rozwiązań implantologicznych. W tym roku jej laureatami są: dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz, dr n. med. Nicolaas Hahn, prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtowicz, prof. nadz. dr. hab. Marzena Dominiak i dr hab. n. med. Piotr Majewski.
Tegoroczne sympozjum odbyło się w Teatrze im. J. Słowackiego w KrakowieDodatkowo zaświadcza się, że dr Bogusława Czarnowska uczestniczyła w autorskim, podyplomowym programie Curriuculum Periodontologiczno-Implantologicznym Prof. Markusa Hürzelera.29.10.13

Dziś w Kurierze Porannym kilka słów o dr Bogusławie i Dariuszu Czarnowskich, właścicielach Centrum Implantologii i Stomatologii CZAR-DENT oraz Centrum Medycyny i Chirurgii Plastycznej CZAR-MED. Zachęcamy do lektury.


01.10.13

Kompleksowe zabiegi implantologiczne w wykonaniu dr n. med. Nicolaasa Hahn'a

25 września Pacjenci naszego Centrum CZAR-DENT po raz kolejny mieli okazję skorzystać z niezwykłego doświadczenia dr n. med. Nicolaasa Hahn’a. Kompleksowe zabiegi implantacji,  jakie przeprowadził wspólnie z dr Bogusławą Czarnowską i dr Mariuszem Skobodzińskim odbyły w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą) na jednej z lepiej przystosowanych do tego sal zabiegowych w Polsce.

 

dr n.med. Nicolaas Hahn jest ceniony zarówno w Polsce, jak i za granicą, Absolwent Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Amsterdamie, wykładowca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii oraz wielu ośrodków zagranicznych (USA, RPA, Holandia, Izrael, Włochy, Niemcy, Czechy, Bułgaria).


16.09.13

Dr Bogusława Czarnowska – wśród najlepszych dentystów w kraju

W piątek, 13 września w Poznaniu, podczas największych w Polsce targów - CEDE 2013 -  odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych stomatologów w kraju. W walce o tytuł „Dentysta Roku 2013” wzięło udział w sumie kilkuset stomatologów, ale tylko 16-stu z nich, po jednym z każdego województwa, stanęło na najwyższym podium.

Tytuł Dentysty Roku 2013 to wyjątkowe, niezwykle ważne wyróżnienie, ponieważ o jego przyznaniu decydują sami Pacjenci głosując na swoich faworytów za pośrednictwem portalu www.portaldentystyczny.pl. Organizatorzy konkursu w trosce o jak największy obiektywizm, a także w trosce o miarodajność i rzetelność konkursu zastrzegli, że jedna osoba z jednego komputera (adres IP) może oddać tylko jeden głos.


Z nieukrywaną przyjemnością i bez fałszywej skromności chcemy pochwalić się tym, że w gronie najlepszych Dentystów Roku 2013 znalazła się dr Bogusława Czarnowska.
 - Takie wyróżnienie to nie tylko przywilej...to przede wszystkim obowiązek - mówi dr Bogusława - na pewno nie spoczniemy na laurach i nadal będziemy z najwyższą starannością dbać o Wasze uśmiechy, bo przecież zdrowie zaczyna się od uśmiechu – prawda? :-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali "Dentysta Roku 2013"


11.09.13

Dr n. med. Maciej Dijakiewicz, niekwestionowany autorytet, światowej sławy chirurg i implantolog, autor wielu specjalistycznych publikacji, w dniach 5-6 września odwiedził nasze centrum Czar-Dent. Podczas dwóch dni intensywnej pracy mieliśmy zaszczyt obserwować i asystować Doktorowi podczas wykonywania kompleksowych zabiegów implantologicznych. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

dr Maciej Dijakiewicz w Czar-Dent
(od lewej: Agnieszka Wawreniuk, Magdalena Bolek, dr Maciej Dijakiewicz, dr Bogusława Czarnowska, dr Mariusz Skobodziński)


23.07.13

Miło nam poinformować o możliwości rozłożenia kwoty leczenia na dogodne i przystępne raty. Dzięki nawiązaniu współpracy z Santander Consumer Finanse – liderem w branży kredytów konsumenckich, jesteśmy w stanie dostosować ofertę kredytową do potrzeb i możliwości Pacjenta, by ten mógł jeszcze wygodniej i bezpieczniej cieszyć się pełnym, pięknym uśmiechem.

Oferta ratalna obejmuje wszystkie zabiegi stomatologiczne - od leczenia zachowawczego i leczenia kanałowego, poprzez chirurgię stomatologiczną i stomatologię estetyczną, aż po protetykę i implantologię.

Nasza oferta ratalna, to:

 • Minimum formalności
 • Przyjazne raty 6 x 0%
 • Możliwość wyboru dłuższego okresu kredytowania od 10 do 36 rat
 • Kwota kredytu – od 100 zł do 50 000 zł
 • Możliwość uzyskana kredytu na oświadczenie o dochodach
 • Szybka decyzja kredytowa

Szczegóły oferty dostępne są w Recepcji


28.03.13

Czar-Dent laureatem I miejsca w prestiżowym konkursie „Innowacje 2012” organizowanym przez redakcję Kuriera Porannego i Strefę Biznesu za wdrożenie nowej technologii cyfrowego skanowania wewnątrzustnego przy użyciu skanera TRIOS firmy 3Shape.  

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni – wszyscy wiemy, ile wysiłku i stresu wiąże się z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań. Nasza firma powstała na bazie niewielkiego gabinetu stomatologicznego, ale cały czas dążyliśmy do zapewnienia naszym pacjentom najwyższego poziomu usług na światowym poziomie. 
Dlatego też inwestowaliśmy w nasz rozwój zawodowy, odbywając specjalistyczne szkolenia u najlepszych specjalistów nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Izraelu. Jednakże nowoczesne usługi w stomatologii to nie tylko wiedza naszego personelu medycznego, ale również wyposażenie w specjalistyczny nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonywanie tych usług. Dlatego też cały czas rozwijamy naszą bazę sprzętową: 

• jako pierwsi w regionie podlaskim staliśmy się właścicielami stomatologicznego tomografu komputerowego umożliwiającego pełną diagnostykę radiologiczną w obrębie twarzoczaszki
• zakupiliśmy również jako pierwsi w regionie rewelacyjny laser z innowacyjnym systemem feedback w znaczący sposób ułatwiający wykonywanie różnego typu zabiegów stomatologicznych 
• zbudowaliśmy i wyposażyliśmy nowoczesną salę chirurgiczną z możliwością wykonywania najbardziej skomplikowanych w zakresie chirurgii stomatologicznej

Wszystkie te inwestycje możliwe były dzięki częściowemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach realizacji 3 projektów w ramach RPOWP

I wreszcie w 2012 roku nabyliśmy, jako pierwsi w kraju, zupełnie innowacyjne urządzenie – skaner wewnątrzustny TRIOS firmy 3Shape umożliwiający wykonywanie nowoczesnych prac protetycznych o najwyższej jakości bez użycia tradycyjnych mas wyciskowych, tak uciążliwych w stosowaniu zarówno dla pacjentów jak i lekarzy. Jest to wstęp do zupełnie nowych technologii i zastosowania technik cyfrowych w leczeniu stomatologicznym. 

Jesteśmy dumni, że nasze dotychczasowe starania w rozwój nowoczesnej stomatologii zostały dostrzeżone i stanowić będą na pewno doping do dalszych działań w przyszłości. 

Zobacz artykuł:  PDF


04.03.13

W listopadowo - grudniowym numerze branżowego pisma "Dental Tribune" zamieszczony został artykuł o pierwszych absolwentach programu prof. Marcusa Hurzeler'a. Jest to dla nas o tyle znaczące, że jedną z absolwentek tego programu jest dr Bogusława Czarnowska. Poniżej treść artykułu do zapoznania się z którym serdecznie Państwa zapraszamy.

Pierwsi absolwenci programu prof. Marcusa Hurzeler’a

Pierwsi polscy dentyści otrzymali końcowe certyfikaty trwającego 1,5 roku programu podyplomowego stworzonego przez szwajcarskiego praktyka prof. Marcusa Hurzeler’a we współpracy z Instytutem Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W gronie absolwentów znaleźli się: lek. stom. Piotr Puchała, lek. stom. Radosław Jadach, lek. stom. Katarzyna Suckiel-Papiór, lek. stom. Bogusława Czarnowska. W sumie dentyści musieli zaliczyć aż 4 praktyczne moduły szkoleniowe, składające się z szkolenia z mikrochirurgii, chirurgii periodontologicznej, chirurgii plastycznej przyzębia i implantacji w strefie estetycznej, a także wykazać w formie prezentacji wprowadzenie najnowszych technik do praktyki. Specjalne curriculum periodontologiczno-implantologiczne zostało stworzone na polskiej uczelni przez prof. Hürzeler’a, wybitnego praktyka periodontologii i implantologii, profesora Uniwersytetu Albert Ludwigs we Freiburgu i Uniwersytetu Texas w Huston.

Polscy lekarze dentyści coraz częściej korzystają z wiedzy i doświadczenia zagranicznych kolegów. Standardem polskich kongresów stają się już wykłady i warsztaty prowadzone przez klinicystów, profesorów i wybitnych ekspertów z całego świata. Dentyści z kraju także coraz częściej po wiedzę wybierają się do USA. Możliwe jest to m.in. dzięki współpracy z New York University College of Dentistry, który prowadzi specjalny program edukacyjny dla dentystów z Polski.

Wybitni eksperci coraz częściej udostępniają swoje autorskie programy, także na polskich uczelniach. Tak też jest w przypadku prof. Markusa Hürzeler’a. Niemiecki praktyk w 2011 r. stworzył na Uniwersytecie Jagiellońskim specjalne curriculum łączące w sobie wiedzę i praktykę z zakresu periodontologii i implantologii adresowane w dużej mierze do klinicystów. Program składał się z 4 dwudniowych modułów i trwał rok. „To program dla tych, którzy od praktycznej strony chcą poznać zagadnienia związane z mikrochirurgicznym podejściem do estetyki biało-czerwonej podczas zabiegów implantologicznych i periodontologicznych. To rzadka okazja, żeby podpatrzeć jak Marcus Hürzeler przeprowadza implantację w strefie estetycznej czy wykonuje na żywo zabieg pokrycia recesji tkankami pobranymi z podniebienia” – mówi lek. stom. Piotr Puchała, jeden z uczestników programu. „Przeważającą część każdej z dwudniowych sesji stanowły intensywne zajęcia praktyczne oraz operacje na żywo, podczas których można było obserwować oraz wykonywać zabiegi pod okiem Hürzeler’a. Program curriculum umożliwia dokładne poznanie i zrozumienie w teorii i praktyce sprawdzonych protokołów postępowania wykorzystywanych podczas zabiegów implantologicznych i periodontologicznych w strefie estetycznej” – dodaje.

Praktyczne podejście podoba się także lek. stom. Radosławowi Jadachowi z Wrocławia. „Wiedza, którą Hürzeler zdobywał przez całe swoje życie zostaje w pigułce przedstawiona w trakcie kilku spotkań. Dzięki temu jako słuchacz i uczestnik mogę szybciej osiągnąć terapeutyczny sukces niż moja konkurencja. Na tym polega postęp. Wszyscy kursanci to tzw. wyoperowani i doświadczeni chirurdzy. Dzięki wskazówkom oraz wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu profesora mogę zaoferować swoim pacjentom bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody leczenia. To nie tylko zysk dla pacjenta i lekarza, lecz również zmniejszenie ryzyka powikłań” – mówi dentysta.

Program Curriculum Periodontologiczno-Implantologiczne prof. Marcusa Hurzeler’a odbył się w Polsce po raz pierwszy. Patronem programu jest CEIA (Central European Implantology Academy), a konsultantem projektu dr n. med. Witold Jurczyński. Zdaniem Beaty Czekaj, educational manager z firmy Dental- Depot Wasio, dentyści w Polsce coraz częściej poszukują kursów i programów kładących nacisk na praktykę. „Dentyści chcą wiedzieć, jak pracują ich koledzy w najlepszych ośrodkach stomatologicznych w USA, Niemczech czy Włoszech. Co najważniejsze, chcą uczyć się od nich. Program Hürzeler’a to umożliwia, bo z jednej strony daje rozległą wiedzę teoretyczną popartą przykładami, z drugiej opiera się w dużej mierze na praktyce. Na każdym module dentyści pod okiem Hürzeler’a ćwiczą różne techniki pracy” – mówi Beata Czekaj. IT


07.12.12

W październiku tego roku obchodziliśmy mały jubileusz. Otóż mieliśmy powód, żeby celebrować pierwszy rok otwarcia Centrum Czar-Dent Czar-Med powstałego w 2011 roku.

Nic więc dziwnego, że obecnie naszą dumą są zabiegi implantologiczne wykonywane przez dr Bogusławę Czarnowską, które wśród pacjentów cieszą się coraz większym uznaniem. Rosnąca ilość wykonywanych zabiegów powiększa nam grono pacjentów stomatologicznych...a co za tym idzie... w zespole Czar – Dent, Czar – Med. pojawiły się nowe twarze...

W dużej mierze było to spotkanie integracyjne połączone z otrzęsinami. Otrzęsiny nowych pracowników to już tradycja w naszym Centrum. Jak widzicie Państwo na zdjęciach zabawa była przednia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


04.12.12

Z wielką radością i dumą chcieliśmy Państwa poinformować, iż od listopada b.r. uzyskaliśmy tytuł „Mecenasa Wiedzy” ,włączając się do znanej akcji społecznej prowadzonej przez Kuriera Porannego i Gazetę Współczesną - „Czytam więc wiem”.

Czar-Dent stawia na wiedzę i innowacje.

Dyplom

30 listopada, w Kurierze Porannym ukazał się na ten temat artykuł. Zapraszamy do czytania.

Dla nas rozwój umysłowy, pęd do wiedzy zawsze był i pozostanie bardzo ważny. Sami mamy już nieco lat na karku, a nie przestajemy się uczyć i w takim duchu wychowaliśmy nasze dzieci - mówi doktor Bogusława Czarnowska, szefowa Czar-Dentu uzasadniając, dlaczego uznała, że warto włączyć się w naszą kampanię "Czytam, więc wiem".

A że słowa te nie są tylko grzecznościową formułą, dobitnie świadczy choćby poziom usług oferowanych przez tę stomatologiczną firmę. Jest to wzorcowy wręcz przykład biznesu opartego na wiedzy.

Przychodnia stomatologiczna Czar-Dent powstał 11 lat temu i zatrudniała trzy osoby. W ubiegłym roku rozwinęła ofertę pod drugim już adresem jako Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej i - wsparta funduszami europejskimi - jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków tego typu nie tylko w województwie i regionie, ale nawet w skali kraju.

Z ciekawostek przemawiających do laika warto wspomnieć np. o wirtualnym skanerze wewnątrzustnym, pozwalającym na niezwykle precyzyjne przygotowanie modelu protezy. Skany te wysyłane są np. do Nowego Jorku czy Walencji (w zależności od rodzaju protezy), a stamtąd wracają gotowe produkty przygotowane na najwyższym światowym poziomie.

Do osób, którym na myśl o dentyście drżą nogi, istotną informacją jest , że w Czar-Dencie istnieje komputerowo sterowany system znieczulenia. Nie dość, że zabieg nie boli, to jeszcze środek przeciwbólowy dawkowany jest w precyzyjnych, tylko niezbędnych dawkach.

Ale naprawdę najcenniejszym walorem Czar-Dentu są ludzie: w Centrum pracuje już 30 osób, które nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. Te umiejętności personelu w połączeniu z innowacyjnymi metodami leczenia i zaawansowanymi technologiami pozwalają m.in. na udzielanie długoletnich gwarancji na wiele zabiegów protetycznych i implantologicznych.

Jak jednak podkreśla Bogusława Czarnowska, jednym z najważniejszych działań Czar-Dentu, skierowanym do dzieci i młodych ludzi, jest profilaktyka higieny jamy ustnej - czyli jak myć zęby, co jeść, aby potem nie potrzebować tych nowoczesnych protez i implantów: - Mamy gabinet higieny jamy ustnej, gdzie panie higienistki prowadza pracę u podstaw z dziećmi i ich rodzicami.

Czar-Dent jako Mecenas Wiedzy ufundował do czerwca 2013 roku prenumeratę naszych wydawnictw LO nr 1 w Białymstoku.

Nieprzypadkowo.

- Mam sentyment do tej szkoły, bo uczył się w niej mój syn - mówi pani Bogusława. - I nie tylko uzyskał tam rzetelną wiedzę, ale jeszcze ukształtowano go tam na naprawdę mądrego, dojrzałego człowieka. I nie tylko jego - znam wielu wspaniałych ludzi, którzy są absolwentami tego liceum.


19.11.12

Pierwsi absolwenci programu prof. Hürzelera

Pierwsi polscy dentyści już z końcowymi certyfikatami trwającego półtora roku programu podyplomowego stworzonego przez szwajcarskiego praktyka prof. Markusa Hürzelera we współpracy z Instytutem Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W gronie absolwentów znaleźli się lek. stom. Piotr Puchała, lek. stom. Radosław Jadach, lek. stom. Katarzyna Suckiel-Papiór, lek. stom. Bogusława Czarnowska.

W sumie dentyści musieli zaliczyć aż 4 praktyczne moduły szkoleniowe, składające się z szkolenia z mikrochirurgii, chirurgii periodontologicznej, chirurgia plastyczna przyzębia i implantacja w strefie estetycznej i wykazać w formie prezentacji wprowadzenie najnowszych technik do praktyki.

Specjalne currrilculum periodontologiczno-implantologiczne zostało stworzone na polskiej uczelni przez prof. Hürzelera, wybitnego praktyka periodontologii i implantologii, profesora Uniwersytetu Albert - Ludwigs we Freiburgu i Uniwersytetu Texas w Huston.

Podpatrujemy dentystów z zagranicy

Polscy stomatolodzy coraz częściej korzystają z wiedzy i doświadczenia zagranicznych kolegów. Standardem polskich kongresów stają się już wykłady i warsztaty prowadzone przez klinicystów, profesorów i wybitnych stomatologów z całego świata.

Dentyści z kraju także coraz częściej po wiedzę wybierają się za ocean. Możliwe jest to m.in. dzięki współpracy z New York University College of Dentistry, który prowadzi specjalny program edukacyjny dla stomatologów znad Wisły.

Wybitni eksperci także coraz częściej udostępniają swoje autorskie programy także na polskich uczelniach. Tak też jest w przypadku prof. Markusa Hürzelera.

Niemiecki praktyk w 2011 roku stworzył na Uniwersytecie Jagiellońskim specjalne curriculum łączące w sobie wiedzę i praktykę z zakresu periodontologii i implantologii adresowane w dużej mierze do klinicystów. Program w sumie składał się z czterech 2-dniowych modułów i trwał rok.

Praktyka ponad teorią

- To program dla tych, którzy od praktycznej strony chcą poznać zagadnienia związane z mikrochirurgicznym podejściem do estetyki biało-czerwonej podczas zabiegów implantologicznych i periodontologicznych. To rzadka okazja, żeby podpatrzeć jak Marcus Hürzeler przeprowadza implantację w strefie estetycznej czy wykonuje na żywo zabieg pokrycia recesji tkankami pobranymi z podniebienia - mówi lek. stom. Piotr Puchała, jeden z uczestników programu.

I dodaje: - Przeważającą część każdej z czterech dwudniowych sesji stanowiły intensywne zajęcia praktyczne oraz operacje na żywo, podczas których można było obserwować oraz wykonywać zabiegi pod okiem Hürzelera a. Program Curriculum umożliwia dokładne poznanie i zrozumienie w teorii i praktyce sprawdzonych protokołów postępowania wykorzystywanych podczas zabiegów implantologicznych i periodontologicznych w strefie estetycznej.

Praktyczne podejście podoba się także lek. stom. Radosławowi Jadachowi z Dental Salon we Wrocławiu.

- Wiedza, którą Hürzeler zdobywał przez całe swoje życie zostaje w pigułce przedstawiona w trakcie kilku spotkań. Dzięki temu jako słuchacz i uczestnik mogę szybciej osiągnąć terapeutyczny sukces niż moja konkurencja. Na tym polega postęp. Wszyscy kursanci to tzw. "wyoperowani" i doświadczeni chirurdzy. Dzięki wskazówkom oraz wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu Profesora mogą zaoferować swoim pacjentom bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody leczenia. To nie tylko zysk dla pacjenta i lekarza, lecz również zmniejszenie ryzyka powikłań – mówi dentysta.

Program Curricullum Periodontologiczno-Implantologiczne prof. Marcusa Hürzelera odbyło się w Polsce po raz pierwszy. Patronem programu jest CEIA czyli Central European Implantology Academy, a konsultantem projektu jest dr n. med. Witold Jurczyński.

Zdaniem Beaty Czekaj, educational manager z firmy Dental Depot Wasio stomatolodzy w Polsce coraz częściej poszukują kursów i programów kładących nacisk na praktykę.

- Dentyści chcą wiedzieć jak pracują ich koledzy w najlepszych ośrodkach stomatologicznych w USA, Niemczech czy we Włoszech. Co najważniejsze chcą uczyć się od nich. Program dr Hürzelera to umożliwia, bo z jednej strony daje rozległą wiedzę teoretyczną popartą przykładami, z drugiej opiera się w dużej mierze na praktyce. Na każdym module dentyści pod okiem dr Hürzelera ćwiczą różne techniki pracy – mówi Czekaj.

Prof. Dr. Markus Hürzeler - Praktyk periodontolog, protetyk i implantolog dentystyczny z Monachium (Niemcy). Profesor Uniwersytetu Albert - Ludwigs we Freiburgu, Departament of Operative Dentistry and Periodentology, profesor na Uniwersytecie Texas w Huston, Departament of Stomatology. Autor kilkudziesięciu publikacji perio-protetycznych i implantologii dentystycznej oraz wykładów krajowych i międzynarodowych. Pomysłodawca kilku programów podyplomowych dla lekarzy stomatologów.


29.03.12

Nadchodzi nowa era stomatologii cyfrowej! Rewolucja w leczeniu!

Czar-Dent od niedawna posiada najnowocześniejszy skaner od wycisków cyfrowych - 3Shape TRIOS. Dzięki najnowszym rozwiązaniom wyciski są szybsze, łatwiejsze i dużo lepsze od tradycyjnych. Dodatkowo wzrasta komfort pacjenta podczas zabiegu.

Używanie tego skanera eliminuje potrzebę poprawek uzupełnień protetycznych do minimum. Cały proces wytwarzania pracy przebiega w technologii CAD CAM, tzn. całkowicie komputerowo. Wspomaganie cyfrowe staje się codziennością w stomatologii, a Czar-Dent lubi korzystać z dobrodziejstw techniki. Dzięki temu wizyty w gabinecie należą do przyjemności :)

Etapy tworzenia pracy protetycznej za pomocą skanera 3Shape TRIOS

 1. Skanowanie jamy ustnej pacjenta bez użycia masy wyciskowej tzw. „plasteliny”.
 2. Omówienie szczegółów cyfrowego obrazu zębów z pacjentem.
 3. Natychmiastowe wysłanie do laboratorium drogą mailową skanu jamy ustnej. Do tej pory trwało to 1-2 dni.
 4. Praca (korona) gotowa jest w ciągu 2-3 dni, a nie jak metodą tradycyjną w ciągu 1-2 tygodni.


W naszej galerii znajdziecie pierwszą pracę wykonaną nowym skanerem 3Shape TRIOS. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wyników pracy najnowszej technologii cyfrowej.